Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza ASISTENTE GENERALISTE in Anglia. Asistentele vor lucra intr-un spital si o casa de batrani din estul Angliei, avand ca principale responsabilitati urmatoarele: - evaluarea si identificarea nevoilor pacientilor; - acordarea de asistenta necesara la standarde de inalta calitate; - monitorizarea semnalelor vitale ale pacientilor (temperatura, puls, glucoza din sange); - raportarea urgentelor si a problemelor catre asistenta de garda; - ajutarea personalului calificat in furnizarea asistentei medicale pentru ingrijirea pacientilor; - organizarea de evenimente sociale pentru pacienti; - intampinarea vizitatorilor si rezolvarea solicitarilor venite din partea acestora; - participarea la sedintele de personal si la sesiunile de training.

Cerinte

Limba straina: Engleză: Mediu - CUNOASTEREA LIMBII ENGLEZE LA NIVEL MEDIU - AVANSAT; - experienta minima in domeniu de 3 ani de zile si calificare ca asistent generalist; - experienta in ingrijirea persoanelor varstnice; - persoane dedicate, motivate, de incredere, organizate si care pot lucra in echipa; - persoane muncitoare, flexibile, cu un caracter calm; - atitudine pozitiva, fire empatica; - capacitatea de a realiza mai multe sarcini in acelasi timp. Alte informaţii - salariu de 1670 GBP (lire)/luna brut pentru primele 6 luni dupa care acesta va creste la 2200 GBP (lire)/luna brut; - contract de munca pe o perioada de minim 2 ani de zile; - concediu platit de 4 saptamani/an; - asistenta medicala gratuita; - instruire de specialitate si dezvoltare profesionala; - oportunitatea unui loc de munca stabil pe teritoriul Angliei. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.