Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta urgent ingineri proiectanti pentru colaborari cu urmatorii clienti ai firmei noastre: companie leader in proiectarea/productia de Motopropulsori – activitatea se va desfasura la sediul acestei companii din Nordul Italiei; o companie leader in sectorul Auto cu sediul la Maranello; o companie leader in sectorul Moto cu sediul la Bologna. Candidatul ideal: - Experienta de peste 3 ani in proiectare mecanica de componente automotive (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de prelucrare a materialelor, ale pieselor turnate, pieselor din plastic, matritelor, partilor sudate, tratamente termice; - Cunoasterea unuia dintre urmatoarele sisteme CAD: Catia V5, Unigraphics , Pro/Engineer; IDEAS; - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana; - Disponibilitate de transfer la sediul clientilor din Nordul Italiei.

Cerinte

Candidatii vor desfasura activitati de proiectare, in sectorul Automotive/Powertrain si Industrial, la sediul clientilor. RESPONSABILITATI / BENEFICII: Se ofera contract pe termen determinat de minim 1 an de zile, eventual se completeaza in sediul din Romania daca activitatea in Italia va fi mai mica de 1 an de zile. Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si activitati la sediul clientilor nostri, leaderi in propriul sector, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate