Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza ECONOMIST SENIOR in Bucuresti. Cautam economist senior pentru clientul nostru din Bucuresti care va avea urmatoarele responsabilitati: - pastrarea evidentei achizitiilor din import si a celor intracomunitare: bunuri si servicii; - reevaluarea lunara a datoriilor aferente furnizorilor externi si a contractelor; - intocmirea si depunerea lunara a diverselor documente si declaratii; - pastrarea evidentei obiectelor de inventar; - verificarea lunara a stocurilor si pastrarea evidentei provizioanelor pentru deprecierea stocurilor. Beneficii: - salariu atractiv in functie de experienta si evolutie; - mediul de lucru dinamic. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- minim 3 ani experienta profesionala de specialitate; - absolvent/a studii superioare – profil economic, specialitatea contabilitate si informatica de gestiune sau finante-banci; - cunoasterea legislatiei in vigoare care reglementeaza activitatea financiar-contabila; - cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point), programe de contabilitate (ERP, Charisma constituie un avantaj); - calitatea de expert contabil, cursuri de IFRS/ACCA constituie avantaj; - cunostinte bune de limba engleza; - orientata catre obtinerea rezultatelor; - persoana dinamica, motivata, cu initiativa si spirit de echipa; - rezistenta la stres.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate