Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam personal pentru Grecia-sezonul turistic 2013! Posturi vacante: -ospatarite -cameriste -barmanite Contractele se incheie pentru durata sezonului turistic direct cu angajatorul grec. Atributii: Pentru cameriste:efectueaza si intretine zilnic curatenia in camerele hotelului,pe holuri, in salile de conferinte, etc, schimba lenjeria de pat si vesela, efectueaza curatenia in bai, curata covoare, podele, parchet, efectueaza sarcini incredintate de sefii ierarhici. Pentru ospatarite: preiau comenzile de la clienti, ofera informatii despre meniuri, servesc clientii, incaseaza contravaloarea comenzii, debaraseaza mesele, pastreaza curatenia, executa alte sarcini incredintate de sefii ierarhici. Pentru barmanite: preparare si servire bauturi, incasarea pretului bauturilor, pastrarea curateniei la locul de munca, alte sarcini incredintate de sefii ierarhici. Se asigura gratuit cazarea si masa pe durata angajarii. Salariul se va plati lunar, in suma neta, in cuantum de 550-650 euro. Program de lucru zilnic: 8-10 ore. Pe durata sezonului turistic zilele libere se acorda in functie de posibilitatile angajatorilor. Persoanele interesate sunt rugate sa aplice cu CV in limba engleza si fotografie color full body inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre.

Cerinte

Sunt invitate sa aplice persoanele care indeplinesc urmatoarele cerinte minimale: -experienta pe post similar in Romania si /sau in strainatate -cunostinte de limba engleza nivel conversational - comportament civilizat fata de clienti , colegi, sefi ierarhici - adaptabilitate la obiceiurile tarii, cerintele clientilor si ale angajatorilor -disponibilitate pentru lucru in regim de program prelungit - rapiditate si eficienta in realizarea indatorilor de serviciu