Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SINTECH ENGINEERING SRL, societate italiana lider in sectorul proiectarii Automotive/ Powertrain si Industrial cauta urgent Ingineri Proiectanti, pentru activitate pe parte de Electrica. Constituie un avantaj : cunostinte in retele termice si experiente de masurare in laborator in domeniul actionarilor electrice. NB: dupa prima perioada de 6-12 luni a activitatii impreuna cu Sintech, exista posibilitatea inserarii directe la firma client care este o multinationala de componente Automotive in Bologna - Italia.

Cerinte

- absolvent al facultatii de inginerie electrica/electrotehnica/electronica/megatronica - cunostinte excelente ale teoriei de functionare ale masinilor electrice si a actionarilor electrice - buna cunoastere a programelor de simulare electromagnetice cu element finit - limba engleza nivel fluent/avansat atat scris cat si vorbit - capacitate de a lucra in grup, problemsolving, capacitate de interactionare cu furnizorii Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei care se desfasoara la sediul nostru din Bologna - Italia, si activitatile la sediul clientului nostru, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate