Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SINTECH ENGINEERING SRL, societate italiana lider in sectorul proiectarii Automotive/ Powertrain si Industrial cauta urgent Ingineri Proiectanti, pentru activitate pe parte de Electrica. Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei care se desfasoara la sediul nostru din Bologna - Italia, si activitatile la sediul clientului nostru, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

Cerinte

- absolvent al facultatii de inginerie electrica/electrotehnica/electronica/megatronica - cunostinte excelente ale teoriei de functionare a masinilor electrice rotative si a actionarilor electrice - buna cunoastere a programelor de simulare electromagnetica cu element finit - limba engleza nivel fluent/avansat atat scris cat si vorbit - capacitate de a lucra in grup, problemsolving, capacitate de interactionare cu furnizorii Constituie un avantaj : cunostinte in retele termice si experiente de masurare in laborator in domeniul actionarilor electrice. NB: dupa prima perioada de 6-12 luni a activitatii impreuna cu Sintech, exista posibilitatea inserarii directe la firma client care este o multinationala de componente Automotive in Bologna - Italia. Toti candidatii de ambele sexe, sunt invitati sa trimita CV-ul cu referimentul : PME/13

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate