Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Suntem o firma internationala cautam un/o responsabil SEM Avem nevoie de o persoană care are competenţele şi abilităţile necesare pentru a îndeplini următoarele sarcini: -realizarea de campanii de optimizare si pozitionare site-uri; -urmarirea conversiilor si analizarea campaniilor publicitare; -realizarea, gestionarea si monitorizarea campaniilor SEM; -urmarirea si analizarea traficului pe paginile web; -elaborarea si analizarea rapoartelor ROI a actiunilor si campaniilor realizate; -raportarea rezultatelor catre departamentele implicate.

Cerinte

Cerinte: -Cunoasterea Google Analytics; -Cunoştinţe de specialitate de marketing online si optimizare pentru motoarele de cautare; -Cunostinte limba spaniola, scris nivel avansat, vorbit mediu/avansat; -Experienta in domeniu minim 1 an. Constiutie un avantaj : -experienta in SEO, SEM si marketing online; -cursuri sau certificate de adwords ; -cunostinte de design grafic, php, html, css, javascript etc. Beneficii: -salariu motivant; -masa de pranz platita de companie; -proiecte interesante; -stil de munca similar cu cel al companiei Google, cu mediu de relaxare pentru angajati; -implicarea in proiecte pentru clienti pe plan international; -flexibilitatea programului de lucru si a organizarii in cadrul echipelor si a task-urilor; -schimbul de experienta ca si resort al dezvoltarii profesionale.