Detalii loc de munca

Descrierea jobului

1. RESPONSABILITATI: • Cresterea portofoliului de clienti al companiei; • Promovarea companiei si a gamelor de produse catre clienti noi si existenti; • Mentinerea relatiei cu clientul (prezentari, intalniri, propuneri, rapoarte, contracte, comenzi); • Realizarea unei marje de profit agreata cu managerul de vanzari; • Colectarea debitelor de la clienti in termenele si procentul agreat cu managerul de vanzari; • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual; • Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora; • Stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii; • Intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor; • Redactarea rapoartelor dupa intalniri; • Intocmirea documentelor comerciale; • Raspunderea pentru calitatea aprovizionarii clientilor; • Raspunderea monitorizarii incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare; • Participare activa la implementarea strategiei de vanzari;; • Urmarirea derularii si finalizarii contractelor • Persoana energica, pozitiva,adaptiva; • Disponibilitate zilnica la lucrul in teren; • Posesor permis auto categoria B; • Fire organizata. 3. BENEFICII: • Pachet salarial atractiv

Cerinte

COMPETENTE SI EXPERIENTA: • Studii medii/universitare; • Bune abilitati de comunicare si negociere; • Inteligenta emotionala buna; • Perseverenta; • Experienta in vanzari B2B minim 1 an; • Experienta relevanta in vanzarea de papetarie este un avantaj;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala