Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC Interim angajeaza o persoana pentru un post de Asistent contabil, part time, in zona Rahova. Sarcini: - Preluare si verificare deconturi angajati; - Pregatire si verificare ordine de deplasare angajati; - Completare pontaj angajati si evidenta concediilor de odihna; - Emitere facturi proforma, facturi fiscale, avize de insotire a marfii, chitante, dispozitii de plata/incasare, situatii de lucrari; - Completare fise de magazie si urmarire stoc disponibil; - Transmitere notificari de plata catre clienti si contactarea telefonica a acestora; - Completare diverse situatii si rapoarte (evidenta facturi externe, facturi emise, avansuri spre decontare, raport ambalaje); - Indosarierea documentelor contabile.

Cerinte

Candidatul ideal: - studii superioare economice finalizate sau in curs (an terminal); - cunostinte contabilitate primara; - cunostinte operare Office (Excel,Word); - cunostinte limba engleza nivel mediu; - constituie un avantaj: cunostinte contabilitate financiara si operare program contabil Omikont; Calitati, aptitudini: seriozitate, putere de concentrare, placere pentru lucrul cu cifrele, rezistenta la stres. Salariul net oferit este de 1.000 lei, iar programul de lucru este de 4 ore/zi, de luni pana vineri. Pentru inceput colabora va fi pe o perioada determinata de 3-6 luni.