Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Azile de batrani in Germania cauta: Asistenti medicali Azilele ofera contracte de munca pe perioada nedeterminata. Daca aveati in plan sa emigrati in Germania, acum aveti cea mai buna ocazie. Nu percepem comisioane pentru serviciile oferite. Descrierea locului de munca: 1) se muncesc 40 ore pe saptamana 2) salariu este de 2100 euro lunar brut. 3) se lucreaza in ture si deci se platesc sporuri si bonusuri suplimentare conform legislatiei germane. In functie de aceasta desigur creste si cistigul dvs. net. 4) Impreuna cu azilul, organizam un program international de integrare astfel incit adaptarea dumneavoastra in Germania sa fie cit mai comoda si usoara. 5) Impreuna cu azilul suntem de asemenea la dispozitia dvs. in Germania pentru orice probleme de orice natura, pentru a va face integrarea cit mai confortabila. 6) Curs gratuit de pregatire a limbii germane in Germania

Cerinte

-scoala postliceala sau facultatea de asistenti medicali terminata -cunostiinte MINIME de limba germana -daca ati absolvit inainte de 2007(data aderarii Romaniei la UE este necesar sa fi lucrat minim 5 ani in ultimii 7 ca asistenti medicali, pentru a vi se poate face recunoasterea dimplomei dvs aici, in Germania) -virsta maxima : 40 ani. Daca sunteti decisi sa schimbati ceva in acest sens, in viata dumneavoastra, ne puteti contacta prin: EMAIL (Va rugam sa ne trimiteti prin Email urmatoarele lucruri: - un CV -datele dumneavoastra de contact )

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale