Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OFERTA ELVETIA - Asistenti Medicali Generalisti. OFERTA ESTE PENTRU CANTOANELE IN CARE SE VORBESTE LIMBA GERMANA precum si CANTOANELE in care se vorbeste LIMBA FRANCEZA In cantoanele in care se vorbeste limba italiana, este IMPOSIBIL de gasit un loc de munca (avand in vedere criza din Italia). Pe perioada cat dureaza actele, tuturor candidatilor li se ofera meditatii de limba germana sau franceza. Cerinte: Minim scoala postliceala 3 ani; Varsta maxima 50 ani. Se ofera: salariul brut – minim 4700 – 5400 CHF plus sporuri si ore suplimentare; sprijin pentru incheierea unei locuinte; contract pe o perioada minima obligatorie de 3 ani. ATENTIE! - Elvetia, nu este Italia sau Spania; - Elvetia, nu se afla in UE; - In Elvetia nu poti lucra cu recunoasterea profesionala obtinuta din alta tara; - In Elvetia nu poti munci fara permis de munca (primul permis de munca se elibereaza pe 3 ani, cu obligativitatea vizarii acestuia anual); - In Elvetia nu poti face reintregirea familiei in primii 3 ani (dar poti lua copilul minor); - Romania si Bulgaria au “cote” separate de celelalte tari din UE. Acestea sunt cele mai semnificative cerinte si conditii pentru aceasta oferta – CARE NU SE DISCUTA. ATENTIE : Actele si medierea unui loc de munca poate dura intre 6 si 12 luni.

Cerinte

Costul aproximativ, suportat de asistentul medical, este de 1000 Euro, suma se incaseaza in doua rate si include: - consultanta; - trimiterea documentelor prin e-mail; - costurile postale pentru trimiterea manualelor; - costul manualelor; - cursul/meditatiile (plata profesorului); - toate costurile necesare obtinerii eventualelor documente pe care nu le puteti obtine dv.; - intocmirea, depunerea dosarului si obtinerea certificatului conf. DE36/2005 (taxe legalizare, taxe postale, etc.); - intocmirea dosarului de recunoastere profesionala (traduceri, legalizari notariale, etc); - taxele postale pentru trimiterea dosarului de recunoastere profesionala; - urmarirea dosarului (costuri telefonice, etc.) - intocmire si traducere CV, - etc. Posibile cheltuieli care nu se incaseaza de noi: - 500-950 CHF, taxa de instrumentare a dosarului pentru recunoastere profesionala (se incaseaza de catre autoritatile elvetiene; - 700 – 1000 CHF – Cheltuieli cu privire la proba de munca (transport, cazare si masa pentru maxim 7 zile); - 120 CHF – taxa eliberare permis de munca. NU SE INCASEAZA COMISION DE MEDIERE Mod de aplicare: Transmiteti prin e-mail, urmatoarele: - CV in limba romana, germana sau franceza; - Act de identitate; - Documente din care rezulta profesia si experienta dv.; - O fotografie “in picioare”; - O scrisoare de intentie in care scrieti si o adresa de skype plus datele si orele cand puteti fi contactat/a. Este un avantaj daca ati lucrat cel putin 3 ani in Italia, Austria, Germania sau Franta. Mai multe detalii pe amgjobs.eu

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale