Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam si selectionam ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI, cunoscatori de limba germana (incepatori, mediu, avansat), pentru unitati sanitare din vestul Germaniei. Conditiile de munca si salarizare sunt similare cu ale cetatenilor germani. Oferim: - contract de munca pe perioada determinata/nedeterminata; - salariul 2100-2500 euro; - curs gratuit de limba germana 1-6 luni in Romania, cu cazare si masa gratuite; - curs de perfectionare a limbii germane in Germania; - stagiu de pregatire profesionala in Germania 1-2 luni; - se asigura cazare, masa; - se asigura sprijin pentru intregirea membrilor familiei; - se asigura solutionarea documentelor necesare in Germania.

Cerinte

- diploma (certificat de competente) de absolvire a scolii postliceale sanitare, colegiu sau facultate; - cunostinte de limba germana, incepatori, mediu, avansati; - comportament pozitiv fata de pacienti. NU PERCEPEM COMISION PENTRU MEDIERE!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale