Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OFERTA DE MUNCA ELVETIA- GERMANIA - ITALIA pentru ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI Avem o experienta de 10 ani, respectam cu strictete Legea nr. 156/2000 modificata cu OG 43/2002, si HG 384/2001 modificata cu HG 850/2002 (legi si hotarari care reglementeaza protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate). Suntem specializati in plasare de personal sanitar in strainatate. Conditii de participare: • absolventi ai scolilor postliceale sanitare / colegii sanitare sau facultati; • abilitati de vorbire sau invatare a unei limbi straine; • varsta maxima 50 de ani; Locul de munca: • structuri sanitare publice; • structuri sanitare private; • case private. Salarii: • ELVETIA incepand cu 4700 CHF plus sporurile legale. • GERMANIA incepand cu 1900 Euro plus sporurile legale; • ITALIA incepand cu 1540 Euro plus sporurile legale; Urmatoarele servicii sunt platite de angajator, fara diminuarea retributiei dv. (conform Legii 156/2000 modificata cu OG 43/2002 si a HG 384/2001 modificata cu HG 850/2002, legi si hotarari care reglementeaza protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate): • Inscrierea in baza de date; • Medierea unui contract de munca, in conformitate cu Legea nr. 156/2000 modificata cu OG 43/2002, si cu HG 384/2001 modificata cu HG 850/2002;

Cerinte

Urmatoarele servicii sunt oferite clientilor nostril la un pret rezonabil: • Obtinerea documentelor necesare intocmirii dosarului de recunoastere profesionala de la autoritatile din Romania; • Traducerea documentelor si legalizarea acestora; • Intocmirea dosarului de recunoastere profesionala si transmiterea acestuia autoritatilor competente din tara unde vreti sa va desfasurati activitatea; • Consultanta si indrumare pentru inscrierea in organizatia profesionala a asistentilor medicali din tara unde vreti sa va desfasurati activitatea; • Curs intensiv “ITALIANA PENTRU PERSONALUL SANITAR”; • Curs intensiv “GERMANA PENTRU PERSONALUL SANITAR”; Detalii gasiti pe site-ul firmei EuroMedicalJobs.ro, sau contactati-ne telefonic si cereti sa vi se trimita o oferta.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale