Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam Asistenti Medicali (femei si barbati) pentru o prestigioasa institutie specializata in ingrijirea persoanelor in varsta din Germania. Nu se percepe comision de la candidati. Experienta nu este obligatorie, dar ea constituie avantaj. Contractul este pe o perioada de doi ani cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata. Se lucreaza 6 zile, in total 39 ore pe saptamana, in 3 schimburi: 6.15 AM – 13:45 PM 13:15 PM – 20:30 PM 20:15 PM - 6:30 AM SE OFERA: - salariul : 1700 – 2200 euro brut pe luna. - bonusuri in functie de orele si zilele lucrate (duminica, noaptea si sarbatori legale) - cazarea este asigurata si platita de angajator in primele 3 luni. Ulterior angajatorul se va implica in in obtinerea unui alt loc de cazare pentru angajat. - masa este asigurata de angajator in primele 3 luni. - costurile primului transport in Germania in vederea obtinerii recunoasterii Diplomei de studii se suporta de angajator

Cerinte

- cunoasterea limbii germane la nivel mediu - experienta nu este necesara dar constituie avantaj - studii care sa se incadreze in cerintele acordarii Certificatului de conformitate de catre Ministerul Sanatatii din Romania. - cazier curat - adeverinta de la medicul de familie cu mentiunea 'clinic snatos'

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala