Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

sistance and Care , societate de drept român, recrutează pentru case de odihna si tratament situate în Belgia asistenţi medicali motivaţi pentru misiuni de lungă durată pentru regiunea francofonă. Descrierea sarcinilor : îngrijiri de igienă, toalete, pregătirea şi distribuirea medicamentelor, schimbarea pansamentelor, schimbarea scutecelor, alimentaţie, injecţii, recoltări biologice, sonde urinare, sonde gastrice, perfuzii. ATENŢIE : ASISTENTUL MEDICAL ESTE PRIMUL CONTACT CU MEDICII ŞI FAMILIILE REZIDENŢILOR, ESTE IMPERATIV CA ACEŞTIA SĂ SE POATĂ EXPRIMA ÎN LIMBA FRANCEZĂ !!!

Cerinte

Cerinte Profil: - diplomă de calificare asistent medical (studii postliceale de 3 ani sau studii superioare) - cunostinţe de limba franceză sau flamandă (nivel minim solicitat B1) Oferta (bonusuri, beneficii) Oferim : - demersurile pentru dosarul administrativ - contract pe durată nedeterminată - salariu net garantat 1500 euro + sporuri (weekend, zile de sărbătoare, ture de noapte) - al 13-lea salariu - alocaţii familiale - numeroase avantaje extralegale

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale