Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ţara: Marea Britanie si Belgia Tip post: Full time Experienţă: Este necesara Beneficii: Cazare,masa,asigurare Salariu: 400 - 600 lire Se acceptă CV în limba: română şi engleză Descriere job Participa la programul au-pair pentru Belgia si Anglia si ai ocazia sa faci parte dintr-o familie apartinand altei culturi, sa inveti limba engleza/franceza foarte bine, sa calatoresti si sa primesti bani de buzunar. Au-pairul devine membru al unei familii, ajuta la ingrijirea copiilor si la un usor menaj al casei. Are un program de munca de 20-35 de ore timp de 5 zile pe saptamana si are 2 zile libere. Sarcinile sale includ: insotirea copiilor la si de la gradinita/scoala, pregatirea unor mese usoare pentru acestia, pastrarea curateniei in camera lor, activitati de recreere cu acestia, etc. In schimb primeste: cazare si masa gratuita pe toata perioada sederii, posibilitatea de a urma cursuri de limba engleza/franceza, vacante platite de familia gazda, minim 450 Euro pe luna, bani de buzunar pentru Belgia iar pentru Anglia in functie de post, intre 70 si 100 lire saptamanal, asigurari sociale platite de familie si transportul asigurat (in Belgia)

Cerinte

Cerinţe job Varsta cuprinsa intre 18 si 27 de ani Fara antecedente penale Necasatorit/a Fara copii Cunostinte de limba engleza sau franceza Experienta cu copiii Permis categoria B (nu obligatoriu) Diploma de BAC Alte informaţii Fara comision de plasare Plecarile se fac pe baza de contract Se ofera asistenta pana la finalizarea contractului