Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca iti doresti sa vizitezi si sa experimentezi cultura britanica, programul Au Pair este sansa ta. Programul Au Pair este un program de schimb cultural care iti ofera sansa de a deveni membru al unei famili britanice. In calitate de Au Pair vei avea oportunitatea de ati imbunatati aptitudinile de limba engleza si sa experimentezi cultura britanica precum si stilul de viata britanic. Beneficiile programului Au Pair: * minimum 70£/saptamana bani de buzunar (daca lucrezi mai mult, castigi mai mult); * 2 saptamani de vacanta platite; * cazare si masa gratuite; * oportunitatea de a locui cu familii britanice din Londra sau din alte regiuni ale Marii Britanii; * oportunitatea de a studia cursuri de limba engleza la unul din colegiile britanice; * posibilitatea de a locui in UK pentru o perioada de 12-24 luni; * sansa de a-ti face noi prieteni. Responsabilitatile Au Pair-ului: * sa aiba grija de copiii familiei britanice intre 25-35 de ore/saptamana; * sa ajute familia gazda la treburile gospodaresti.

Cerinte

Cerintele programului: * varsta cuprinsa intre 18-27 de ani; * minimum liceul absolivit; * permis de conducere (optional); * sa fi capabil sa vorbesti si intelegi limba engleza; * flexibil si adaptabil; * pregatit pentru a experimenta stilul de viata britanic.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala