Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Atribuţii: - Prospectarea pieţei - identificarea potenţialilor clienţi, creşterea portofoliului de clienţi şi parteneri; - Contactarea telefonică a clienţilor în vederea stabilirii întâlnirilor pentru prezentarea serviciilor Psihoselect; - Prezentarea serviciilor Psihoselect în termeni de beneficii, în concordanţă cu nevoile identificate la fiecare client în parte; - Deplasare la sediul clientului în zona Transilvania – de câte ori este necesar; - Elaborarea ofertelor cu ajutorul echipei de specialişti Psihoselect, pe baza informaţiilor obţinute de la client; - Prezentarea ofertei direct în faţa clientului, specificând etapele şi beneficiile serviciilor, proceselor şi garanţiilor; - Negocierea aspectelor financiare pentru toate ofertele făcute clienţilor; - Stabilirea termenelor de finalizare împreună cu consultantul/trainerul responsabil de proiectul respectiv; - Semnarea contractului cu clientul, împreună cu factura de avans; - Monitorizarea relaţiei consultanţilor Psihoselect cu clienţii pe perioada desfăşurării contractului; - Organizarea evenimentelor de networking şi a târgurilor de locuri de muncă.

Cerinte

Cerinţe: - 1-3 ani de experienţă în domeniul vânzărilor de servicii; - Studii superioare finalizate; - Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat, orice alta limbă de circulaţie internaţională reprezintă avantaj; - Uşurinţă în folosirea pachetului MS Office; - Operarea cu o bază de date, CRM; - Permis de conducere şi disponibilitate pentru deplasări.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate