Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Gestionarea conturilor clientilor; • Verificarea si contabilizarea platilor; • Asigurarea interfetei cu clientii si monitorizarea acesteia, corectand concomitent greselile intervenite; • Gestionarea creditelor; • Pregatirea si efectuarea transferurilor bancare; • Asigurarea reconcilierii dintre notele de credit si cele de debit; • Crearea si trimiterea bilantului contabil.

Cerinte

Calificari necesare: • Studii finalizate in domeniul comercial/economic; • Limba germana si engleza avansat. Cunostinte IT • Bune cunostinte de SAP: Modulele FI; • Bune cunostinte de MS Office (Excel. Cunostinte de nivel general (aptitudini) • Placerea de a opera cu cifre; • Mod de lucru bine organizat si structurat; • Bune abilitati de comunicare; • Orientare spre lucrul in echipa; • Rezistenta la stres; • Abilitatea de a pastra termenele limita. Experienta • 2 ani experienta in contabilitate si SAP.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate