Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Societatea comerciala Arthur Steel Distribution, cu sediul in Bucuresti, angajeaza pentru Pitesti si judetul Arges, Agent Vanzari pentru distributia de organe de asamblare uz general si sisteme de prindere si fixare. Se ofera autoturism de serviciu, telefon, pachet salarial motivant. Cei interesati sunt rugati sa depuna CV-ul actualizat si pe adresa noastra de mail Descrierea job-ului : Indeplinarea target-ului de vanzari si a celorlalte activitati implicate: prospectarea pietei, urmarirea evolutiei preturilor, negocierea si monitorizarea contractelor. Mentinerea unei relatii profesionale cu clientii alocati si extinderea acestei retele prin castigarea de clienti noi. Principalele atributii: Disponibilitate de deplasare in judetul de domiciliu cu masina de serviciu. Capacitatea de a promova produsele comercializate de catre compania noastra. Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti. Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei. Acordarea de asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti. Redactarea rapoartelor agreate de companie. Pastrarea confidentialitatii informatiilor si datelor la are are acces.

Cerinte

Cerinte: Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii. Absolvent studii superioare sau medii (preferabil tehnice). Experienta in vanzari constituie un avantaj. Spirit organizatoric cu abilitati de negociere. Persoana responsabila, serioasa si cu spirit de echipa. Atentie distributiva, capacitate rapida de decizie. Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta. Cunostinte operare calculator.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala