Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Identifica, contacteaza si viziteaza clientii potentiali din zona alocata; culege informatii despre potentialii clienti; prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa; - Negociaza conditii de livrare, modalitate de plata, termene de livrare si de plata, si alte servicii, respectand standardele companiei ; - Acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor si conditiile de vanzare; - Elaboreaza oferte si le transmite clientilor; - Stabileste si mentine relatia cu clientii; - Urmareste derularea contractelor de vanzare / de distributie; - Intocmeste rapoartele de activitate, respectand procedurile de lucru ale departamentului.

Cerinte

- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare; - cunostinte de operare PC ; - persoana orientata spre rezultate ; - abilitati de comunicare excelente; - atitudine pozitiva, energica; - capacitate de convingere / argumentare; - permis auto cat. B; - Rezistenta la stres; - Seriozitate si adaptabilitate; - Atentie la detalii;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala