Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Promoveaza imaginea companiei, produsele si serviciile din portofoliul, precum si ofertele speciale catre clienti; - Implementeaza politica de vanzari promovata de catre companie in piata; - Urmareste atingerea targetului lunar/anual vanzari; - Aplica strategia departamentului de cresterea vanzarilor pe piata pe care actioneaza; - Asigura activitatea de comercializare a produselor (intocmirea ofertelor, urmarirea evolutiei acestora, intocmirea si negocierea contractelor, urmarirea vanzarilor) - Reprezinta compania in relatia cu clientii si potentialii clienti; - Urmareste respectarea termenelor de plata si al plafoanelor de creditare alocate clientilor, cat si aspecte legate de colectarea restantelor din piata; - Elaboreaza rapoarte de activitate si vanzari;

Cerinte

- Studii superioare tehnice - specialitatea constructii constituie un avantaj; - Capacitate de identificare a oportunitatilor si viziune asupra dezvoltarii afacerii; - Experienta in vanzari de minim 3 ani; - Cunoasterea pietei materiale de constructii; - Excelente abilitati de comunicare, negociere, relatii cu clientii; - Limba engleza - nivel mediu spre avansat; - Carnet de conducere cat B; - Cunostinte operare PC. Oferta: - Pachet salarial atractiv - Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate