Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Locatii: Bucuresti, Ramnicu Valcea si Cluj Napoca Responsabilitati: - Identificarea si contactarea potentialilor clienti din domeniul STOMATOLOGIEI si TEHNICII DENTARE de pe zona alocata; - Promoveaza catre client produsele companiei: aparatura si consumabile pentru specialistii din domeniul stomatologiei; - Realizeaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei oferind informatii tehnice; - Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora; - Stabileste intalniri alaturi de clientii existenti precum si alaturi de potentialii noi clienti identificati in piata; - Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata şi supervizeaza relatia cu clientii din portofoliul alocat; - Mentine relatia cu clientii postvanzare, promovand in continuare produsele companiei; - Intocmeşte rapoarte de activitate şi statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie; - Urmareste concurenta si tot ce apare pe piata, intocmeste rapoarte lunare referitor la activitatea concurentei; - Urmareste atingerea targetului stabilit si raporteaza saptamanal in cadrul sedintelor stadiul incasarilor, clientilor noi contactati, targetul realizat; - Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte.

Cerinte

- Experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor, de preferinta in domeniul medical; - Bune abilitati de vanzare, negociere, comunicare si relationare; - Posesor carnet de conducere categoria B; - Cunostinte operare PC;