Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Identificarea de noi oportunitati, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora catre produsele si serviciile oferite; Participarea la prezentari si negocieri in vederea inchiererii de noi contracte; Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor/serviciilor companiei, efectuarea rezervarilor, emiterea documentelor fiscale, urmarirea incasarilor, atingerea target-ului de vanzari lunar. Conceperea unor produse/servicii/pachete turistice la cerere; Realizarea de evenimente corporate; Utilizarea sistemelor si platformelor de rezervari Alte activitati specifice unei agentii de turism( rezervari, ticketing, etc)

Cerinte

studii superioare - 5+ ani experienta in turism(marketing si vanzari) - abilitati deosebite de comunicare, atat scrisa, cat si orala, negociere si consultanta in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti corporate si persoane fizice, - persoana energica, gandire pozitiva, amabilitate si perseverenta - nivel avansat limba engleza - cunoasterea sistemelor si platformelor de rezervari - abilitati in identificarea potentialilor clienti, atragerea si fidelizarea acestora