Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII: • Promovarea si prezentarea pachetelor turistice; • Pregatirea ofertelor si a pachetelor turistice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale); • Stabilirea de contacte cu diferite companii partenere, furnizori; • Preluarea si efectuarea de rezervari in cadrul unor sisteme de rezervari; • Intocmirea actelor necesare procesului de vanzare a serviciilor turistice; • Facturarea si urmarirea incasarilor / platilor; • Traducerea in limba romana a facilitatilor hotelurilor, calcularea preturilor si introducerea lor pe site-ul agentiei. • Atingerea targetului lunar de vanzari;

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: • Experienta ca agent de turism constituie un avantaj • Abilitati de negociere, Diplomatie, • Satisfacerea cerintelor clientului cu profesionalism, • Seriozitate, Spirit de echipa, Dinamism, Atentie la detalii;Proactiv • Bun cunoscator Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point, navigare Internet) • Limbi straine: ENGLEZA – nivel avansat; • Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt; • Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)
 • Capacitate de invatare si asimilare
 • Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate; • Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate