Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agent de vanzari pentru promovarea prodului si vanzare a prodului catre companiile care selectea noi angajati. Testul de onestitate/credibilitate/loialitate se comercializeaza in format electronic pe disk on key si este util pentru selectionarea personalului in vederea angajarii. Se adreseaza in special companiilor de resurse umane. Cerinte obligatorii: Limba engleza Experienta in vanzari Experienta resurse umane Se ofera salariu fix si procent din vanza Mai multe infomatii in limba engeza se pot afla de pe

Cerinte

Examinarea şi alegerea candidaţilor în vederea angajării în cadrul companiei reprezintă componente foarte importante pentru succesul activităţii firmei. Examinarea candidatului se face, în general, prin citirea C.V.-ului acestuia, a informaţiilor referitoare la studii – aşa cum reies din documentele prezentate – un rol determinant având şi impresia făcută la interviu. Există însă dificila problemă a verificării autenticităţii documentelor prezentate de candidat. Această verificare constituie un procedeu de durată şi este costisitoare, iar impresia personală creată poate fi eronată.