Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania de resurse umane Biantis recruteaza pentru unul din clientii sai - Agentie Imobiliara cu prezenta importanta pe piata romaneasca - o persoana cu experienta pentru postul de agent imobiliar. Daca descrierea postului coincide cu asteptarile dumneavoastra si va incadrati in profilul candidatului pe care il cautam, va asteptam aplicatia pe site-ul infomunca.ro si pe adresa noastra de mail: jobs@biantis.ro (va rugam specificati postul pentru care aplicati). Responsabilitati: - Identificarea noilor proprietati si vizionarea celor aflate in gestiune in vederea cunoasterii permanente a starii lor; - Prospectarea pietei si contactarea posibililor clienti; - Mentinerea relatiilor cu clientii actuali; - Ocuparea de ofertare, primire si prelucrare cereri si oferte, tranzactionare; - Crearea si prezentarea ofertelor personalizate de produse si servicii; - Identificarea nevoilor clientilor si recurgerea la o solutie optima de indeplinire a cerintelor clientului; - Realizarea target-ului de vanzari propus de companie.

Cerinte

- Dorinta de a lucra in domeniul imobilar; - Experienta pe un post similar; - Cunoasterea unei limbi straine, cel putin la nivel mediu; - Cunostinte de operare pe calculator, inclusiv pachetul Microsoft Office; - Bune abilitati de comunicare si relationare cu oamenii; - Abilitati de negociere, seriozitate si initiativa; - Permis de conducere (categ. B).