Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie care activeaza in domeniul farmaceutic. Obiectivul postului: - Livrarea portofoliului de produse catre clientii alocati, in conditii de calitate corepunzatoare, conform regulilor de buna practica de distributie en-gros in vigoare (OMPS 1963/2008), incasarea si vanzarea catre clientii de pe ruta asignata, in vederea indeplinirii obiectivelor de sucursala Responsabilitati: - Livrarea portofoliului de produse catre clienti conform rutei prestabilite: - Este responsabil de realizarea obiectivelor de livrare conform obiectivelor definite in cadrul rutelor alocate, schemelor de bonus si targetelor alocate - Este responsabil de respectarea conditiilor de temperatura pe durata transportului, mentionate pe Raportul de livrare, in conformitate cu cerintele produselor distribuite. Preda in acest sens Farmacistului Sef Depozit dispozitivul de monitorizare pentru descarcarea si verificarea inregistrarilor, la intoarcerea din cursa - Participa conform prevedrilor, politicilor si procedurilor interne la procesul de returnare si/sau retragere a produselor de la clienti, atunci cand este cazul - Asigura conformitatea livrarii comenzilor din punct de vedere calitativ si cantitativ - Respecta normele de calitate ale companiei - Este responsabil de respectarea fluxului documentelor referitor la activitatea de livrare - Este responsabil de folosirea si intretinerea masinii, conform politicii firmei - Propune managerului direct solutii pentru alocarea clientilor pe rute - Incasarea banilor de la clienti: - Este responsabil de realizarea obiectivelor de livrare si incasare (numerar si insatrumente de plata), conform obiectivelor definite in cadrul rutelor alocate, schemelor de bonus si targetelor alocate - Este responsabil de respectarea fluxului documentelor referitor la activitatea de incasare - Vanzarea produselor din ofertele pentru AgL 4%: - Este responsabil de realizarea obiectivelor de vanzare, conform obiectivelor definite in cadrul rutelor alocate, schemelor de bonus si targetelor alocate - Este responsabil de politica de marketing - Prezinta ofertele comerciale si ofertele speciale la clientii din ruta asignata - Este responsabil de respectarea fluxului documentelor referitor la activitatea de vanzare - Pregatirea facturilor si a marfii - Intocmirea rapoartelor de activitate si a celor de utilizare a autovehiculului - Respectarea normelor interne, a politicilor si procedurilor companiei, asigurandu-se ca nu produce pierderi fianciare si reputationale

Cerinte

- Studii medii (diploma de Bacalaureat) - Permis de conducere categoria B - Abilitati de operare in Microsoft Excel - Experienta minim 1 an in pozitie similara (livrare sau vanzare) - Interactiunea cu colegi aflati pe pozitii similar cu scopul de a face schimb de informatii - Interactiunea cu clientii (interni/externi) si membrii echipei - Intelegerea si focusarea pe impactul propriei activitati - Intelegerea conceptelor si a metodologiei utilizate in activitatea desfasurata - Gestionarea proactiva a volumului de munca - Abilitati de planificare si organizare - Abilitati de comunicare - Punctualitate/ integritate - Atitudine rezolutiva