Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentie de recrutare cauta persoane calificate pentru Agent de asistenta turistica / emitere bilete / Ticketing - Cod COR 422106 Ne puteti trimite CV-uri direct la adresa noastra de mail Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara in emiterea biletelor Cunoscator al sistemulor informatizate de gestiune a rezervarilor/biletelor Cunostinte de geografie; Cunostinte limbi straine (preferabil limba engleza) Cunostinte operare PC (Windows, MS Office) Cunostiinte de contabilitate primara Persoana deschisa, activa, organizata, comunicativa, cu spirit de echipa bine dezvoltat Persoana dinamica si sociabila cu abilitati bune de comunicare; Studii superioare finalizate (de preferinta in domeniul turismului) Pasiune pentru turism si pregatire profesionala continua. Seriozitate, profesionalism, ambitie si putere de convingere.

Cerinte

Preluarea solicitarilor venite de la clienti (fie solicitari directe de la clientii prezenti in agentie, fie solicitari primite prin telefon/ fax/ e-mail/ site); Raspuns prompt la cererile primite Realizarea de pachete si programe turistice Intocmirea de oferte personalizate (pentru piata externa, pentru segmentul de corporate business travel ( cazare si transport aerian), organizare de evenimente (incentive trips, teambuilding, conferinte) Urmarirea derularii contractelor incheiate cu prestatorii de servicii si urmarirea platilor; Participa, ocazional, la targuri si expozitii Rapoarte vanzari, documentari cu situatia produselor pe piata si studii de publicitate Gestioneaza portofoliul de clienti; Corespondenta cu clientii; Intocmirea documentelor fiscale si de calatorie