Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie nationala ce comercializeaza o gama variata de produse de birotica si papetarie, membru fondator al UDP (Uniunea Distribuitorilor de Papetarie), cu o traditie in domeniu de 15 ani. Pentru a-si intari organizatia si sustine atingerea obiectivelor compania cauta in prezent o persoana pentru pozitia de Reprezentant Vanzari Bucuresti. Scop: Scopul postului de Reprezentant Vanzari este de a dezvolta si mentine un portofoliu de clienti profitabili pentru cresterea companiei. Responsabilitati: - Dezvolta şi administreaza un portofoliu de clienţi profitabili; - Contacteaza activ noi clienti cu potential ridicat de profitabilitate; - Asigura solutionarea problemelor si ridica problemele nerezolvate la nivel superior; - Asigura aplicarea si respectarea obiectivelor stabilite de servire a clientilor, de productivitate si de rentabilitate;- Urmareste efectuarea platilor de catre clienti la termenele stabilite prin contracte, pe baza facturilor; - Urmareste realizarea target-ului lunar, trimestrial si anual pentru atingerea volumului de vanzari propus.

Cerinte

Cerinte: - Experienta de minim 2 ani in vanzari, de preferabil in domeniul papetarie/ birotica; - Limba Engleza – nivel mediu (conversational); - Abilitati de comunicare, spontaneitate, putere de convingere, abilitati de negociator, seriozitate, constiinciozitate; - Carnet de conducere categoria B. Locatie: Bucuresti Doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati pentru un interviu.