Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam Asistenti Medicali Generalisti (barbati si/sau femei) "full-time" la clinica noastra din Laufen/GERMANIA, situata intr-o zona turistica pitoreasca, chiar langa orasul austriac Salzburg. Clinica noastra este specializata in ingrijirea cetatenilor seniori, capacitatea maxima de 34 persoane, cazati in camere individuale.

Cerinte

- Calificare scoala postliceala 3 ani. Diplomele, vor trebui certificate pt. CE de catre Ministerul Sanatatii, in functie de anul absolvirii, conform Directiva Comunitara CD 2006/100 CEE. - Cunoasterea limbii germane la un nivel conversational rezonabil ESTE INDISPENSABILA. - Experienta in lucrul cu cetatenii seniori este apreciata, dar nu ceruta - reprezinta insa un real avantaj in favoarea candidatului. Oferta nostra, bonusuri: Salariu oferit este in functie de calificarea si experienta fiecarui candidat. Institutia noastra achita tuturor angajatilor sai, toate taxele si impozitele datorate statului german. Ca atare, salariatii nostri se bucura de concediu de odihna, concediu medical, sarbatori, somaj, asigurari medicale, pensie, etc., etc. Angajarea se face in baza unui contract de munca, initial cu durata anuala. Pentru cei interesati: Asteptam aplicatiile insotite de Scrisoarea de Intentie si CVul (in limba romana), la adresa de email Asistenti.Medicali@Gmail.com Mentionam ca suntem angajatorul direct, rugam firmele de HR sa nu ne contacteze.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale