Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie multinationala care activeaza in domeniul bancar. Responsabilitati: - verificarea si analiza documentelor prezentate de clientii (micro si persoane fizice) care solicita produse de creditare - verificarea in bazele de date atat pentru solicitant/asociat/administrator - verificarea in bazele de date interne ale bancii toti clientii care solicita produse de creditare - verificarea aspectelor legale garantii impreuna cu consilierul juridic sau specialistul operatiuni retail cu atributii in verificarea documentelor de proprietate, analiza informatiilor obtinute - intocmirea si verificarea documentatiei de creditare - inaintarea propunerii de aprobare/respingere a cererii de credit impreuna cu rezultatele verificarilor Contract initial pe perioada determinata de 2 luni, cu posibilitate de prelungire.

Cerinte

- experienta in activitate cu dosare de credite - studii superioare economice - cunostinte cu privire la operatiuni de back-office (gestiune interna/ casierie) in sistemul bancar sau similar; - cunostinte avansate de operare PC; - cunostinte de limba engleza la nivel mediu. - abilitatea de a lucra cu documente si cifre. Beneficii Oferite Pachet salarial: - 1200 lei net + tichete de masa