Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Spitalul este in curs de finalizare a unui proiect arhitectural care permite imbunatatirea capacitatii de ingrijire.Platforma lor tehnica ofera profesionistilor echipamente si practici de conducere.In cadrul acestei unitati se modeleaza medicina moderna si ficare proiect pe care se mobilizeaza.Institutia are mai mult de 900 de paturi si 361 de locuri medicale,care includ 12 unitati neonatale .Cele mai multe interventii chirurgicale sunt efectuate in aceasta unitate.Camera de urgenta inregistreaza 40.000 de oamenii pe an.Doua nivele de maternitate care inregistreaza 1900 de persoane pe an. Imagistica medicala incorporata care este pozitioanta pe trei locatii : Radiografie conventionala cu ultrasunete si radiografie Doppler , RMN ,si trei scanere Scintigrafie ,angiografie si endoscopie Examene densitometrice PACS/RIS Serviciile de Anestezie si Reanimare: - 10 posturi in sala de recuperare - 12 paturi pentru sectie de terapie intensiva, cu crearea unei unitati de monotorizare din anul 2011 Principalele segmente de activitate in anestezie: Chirurgie viscerala,vasculara , ortopedica, orl , stomatologie , obstretica , ginecologie , cardiologie .

Cerinte

Experienta anterioara in Franta sau Belgia Limba Franceza - Avansat ( scris,vorbit,citit) -Doctorat Pentru acest post avem nevoie de urmatoarele acte in copii: -Licenta -Autorizatie de libera practica -Buletin -Alte calificari si Cursuri Efectuati un minim de 3012 ore/an sau in medie de 251 ore / luna Versabilitate in diferite tehnici de anestezie si ginecologie chirurgicala Salariu atractiv - in functie de ore se poate ajunge pana la 10.000 euro

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Doctorat