Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajatorul este o companie straina de renume pe piata internationala, avand ca domeniu de activitate turnarea si prelucrarea componentelor de aluminiu pentru industria automotive. Printre cei mai importanti clienti se numara: Bosch, Continental, Volkswagen, Siemens si Alcatel. 1. Titlul postului: Controlor tehnic calitate Nr. de persoane : 1 Locatia: Oradea Responsabilitati: - Urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor interne de calitate - Verifica si calibreaza intreaga gama de echipamente de inspectie, masurare si incercare din cadrul compartimentului si din sectia de productie - Inspecteaza materialele care intra in procesul de productie si marcajele acestora, in conformitate cu tehnologia de fabricatie si standardele interne de calitate - Inspecteaza produsele pe tot parcursul procesului de fabricatie si completeaza intreaga gama de fise de masuratori - Colecteaza si arhiveaza toate fisele de masuratori de pe tot parcursul executiei produselor - La orice neindeplinire a standardelor interne de calitate si / sau a tehnologiei de fabricatie va intocmi liste de neconformitati - Se informeaza permanent si isi insuseste gama de produse fabricate de societate, parametrii de fabricaţie, materiile prime şi materialele care intra in procesul de fabricatie si etichetele de insotire a produselor fabricate

Cerinte

Aptitudini necesare ocuparii postului : - Persoana organizata si cu atentie ridicata la detalii - Persoana dinamica si care se integreaza usor in echipa - Capacitate decizionala - Rezistenta la stres - Dexteritate manuala Cerinte necesare ocuparii postului : - Studii medii/profesionale/superioare in domeniul tehnic - Minimum 2 ani experienta constituie avantaj - Cunoasterea caracteristicilor materiilor prime (metale neferoase) - Cunostinte in folosirea utilajelor cu comanda numerica (CNC) Se ofera : - Pachet salarial motivant - Tichete de masa

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate