Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie oradeana de transport frigorific intern si international, infiintata in 2004, care angajeaza responsabil contabilitate primara. Cunoasterea, la nivel conversational, a limbii germane, este obligatorie. Responsabilităţi: 1. Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta; 2. Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari); 3. Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora; 4. Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin; 5. Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe; 6. Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor; 7. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice; 8. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica

Cerinte

Aptitudini necesare ocupării postului : - persoana responsabila, proactiva, cu atentie la detalii, corecta si calma - rezistenta la stres - persoana foarte ordonata in documente - capacitatea de a asimila, in timp scurt, noi deprinderi si informatii Cerinţe necesare ocupării postului : - cunoasterea, la nivel conversational, a limbii germane - cunoasterea MsOffice, Outlook Express, Ciel, Multicash sau alte programe informatice, in functie de reglementarile legale; - studii medii sau superioare, de specialitate; - experienta in contabilitate primara Contact, de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala