Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII: - - gestionarea timpilor de productie/produs; - - studierea organizarii muncii si a fluxului de munca in toate departamentele companiei; - realizarea costurilor manoperei pentru fiecare produs in parte; - studierea si culegerea de informatii despre meserii/posturi pt. a elabora sistemul de normare; - masurarea in productie si inregistrarea timpilor de executie a operatiilor de munca; – realizarea de statistici privind timpul mediu de lucru a diferitelor operatiuni de munca; - normarea productiei in vederea ridicarii acesteia pentru a optimiza cat mai bine timpul de munca al operatorului, in vederea cresterii productivitatii; - verificarea si imbunatatirea normativelor de munca in functie de schimbarile survenite (schimbare tehnologie, reorganizare).

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: - experienta anterioara in normarea muncii in industria confectiilor textile / productie incaltaminte - experienta in munca de minim 2 ani - cunostinte bune Microsoft Office - Word, Excel, Power Point; - excelenta atentie la detalii, abilitati de analiza si sinteza a informatiilor

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala