Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Participa la intocmirea strategiei de vanzari pentru clientii din domeniul public, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei. • Dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung. • Urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului. • Transpune pe zona alocata obiectivele companiei, coordoneaza si sprijina partenerii locali pentru indeplinirea obiectivelor. • Intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea. • Analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei. Urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen. • Dezvolta zona pe care o coordoneaza. • Negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.

Cerinte

• Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial. • Experienta de peste 1 an in vanzari sau experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT. • Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus. • Abilitati si cunostinte: o abilitati de comunicare; o bune abilitati de prezentare si negociere; o perseverenta si putere de convingere; o orientare catre client si catre rezultate; o cunostiinte software peste medie; o cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C reprezinta un plus; o cunoscator al limbii Engleze • Carnet de conducere categoria B. • Disponibilitate la deplasari frecvente in tara.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate