Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ARHIVIST Responsabilitati: - ordonarea documentelor si constituirea dosarelor; - intocmirea nomenclatorului arhivistic si arhivarea fizica/electronica conform acestuia; - inventarierea dosarelor constituite; - selectionarea dosarelor cu termene de pastrare expirate. ARHIVAR LEGATOR Responsabilitati: - executarea operatiunilor specifice: grupare documente, reorganizare si constituire dosare, legare dosare, inventarierea dosarelor pe ani, compartimente si termene de pastrare; - realizarea de rapoarte privind activitatea desfasurata.

Cerinte

ARHIVIST Cerinte: - studii superioare (specializarea arhivistica); - cunoasterea legislatiei in domeniu; - experienta pe o pozitie similara de minim 1 an; - cunostinte PC (Word, Excel); - capacitatea de a lucra cu termene limita. Oferta (bonusuri, beneficii):  -pachet salarial competitiv; - mediu de lucru placut. ARHIVAR LEGATOR Cerinte: - absolvent liceu, cu diploma de bacalaureat; - cunoasterea legislatiei in domeniu; - experienta pe un post cu responsabilitati similare (minim 1 an); - atestat arhivar- constituie avantaj; - persoana responsabila, atenta la detalii, comunicativa. Beneficii: - pachet salarial atractiv; - mediu de lucru placut.