Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Locul de munca: Sector Privat – Centru de ingrijire Regiunea: Locatia: Regatul Unit al Marii Britanii- Nord Estul Angliei , Scotia, Irlanda de Nord, Tara Galilor Conditii de recrutare: • Obligatoriu :6 luni de experienta ca asistent medical, SE ACCEPTA SI ABSOLVENTI DIN 2012-2013 FARA EXPERIENTA • Cunostinte medii spre avansat de limba engleza scris si vorbit • Inregistrare la NMC/ In curs de inregistrare la NMC • Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca • Studii recunoscute: La acest loc de munca pot aplica asistentii medicali care au absolvit fie Facultatea de 3 ani, sau colegiu de 3 ani, scoala postliceala. De asemenea se incadreaza si asistentii medicali cu 2 ani de liceu sanitar plus un an de echivalare. • Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR,

Cerinte

Oferta de munca: • Perioada contractului: un an de zile cu posibilitate de prelungire , • Perioada de proba este de 3 luni • Salariul este de minimum £11 lire sterline brut pe ora pentru perioada de proba, urmand ca dupa perioada de proba sa fie revizuit • Se lucreaza in medie intre 37 si 40 ore pe saptamana, • Se asigura Asigurari Sociale • Se asigura Asigurari medicale, • Acces la Schema de Pensie • Cazare asigurata de angajator contra cost, • Ore suplimentare disponibile , • Concediu platit-Concediul de odihna anual este de 28 de zile (5,6 saptamani) • Bilet de avion platit de angajator • Sprijin in relocare