Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori din Germania cauta asistenti generalisti ambulatorii sau pentru un azil de batrani. Perioada contractului: 24 de luni de zile de la semnarea contractului de munca Se ofera: Salariu lunar 1700 - 2200 Euro brut (negociabil). Vor exista bonusuri si sporuri in functie de schimburile lucrate (Duminica, Noaptea si Sarbatori Legale) Cazare asigurata si platita de catre angajator in primele 3 luni Ulterior, angajatorul se va implica in obtinerea unui alt loc de cazare pentru candidat. Program munca: 3 schimburi; Total 39 h / saptamna 6 zile / saptamna ; 1 zi libera /saptamana NU SE PERCEPE COMISION!

Cerinte

Limba straina: Germana nivel B2. Experienta: nu este necesara. Varsta maxima: nu exista limita de varsta Alte cerinte: - diploma in domeniul calificarii recunoscuta in UE - obtinerea de catre candidat de la Ambasada din Romania a Certificatului de Conformitate - atestat de limba în copie autentificata - tradus in Germana si legalizat la notar