Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se necesită 25 asistente medicale, specializate în GERIATRIE. Ce oferim: • Cazare în faza inițială în Germania (2 luni) într-o cameră dublă și îmtreţinere în regim de demipensiune. • Curs intensiv de limba germană pentru uz profesional și personal până la nivelul certificatului B1 (4 luni) (Plata este subvenționată de guvernul german) • Sunt realizate în numele candidaților toate procedurile către autorităților germane. • În prima etapă de lucru în Germania și până la obţinerea licenţei administrative necesară,se oferă contract auxiliar de asistent medical. • Salarii atractive, plus bonusuri de bază pentru schimbul de noapte și de sărbători (18.000 €-28.000 € brut / an). • Vacanță și beneficii în conformitate cu legislația germană. • Loc de muncă într-o echipă fixă. • Rotirea schimburilor în sistemul de 2 sau 3 ture. De asemenea, se oferă pentru toate persoanele selecţionate ajutoare de 300 € şi 890 € pentru deplasare și mutare în Germania oferite de către guvernul german candidaților care sunt în căutarea unui loc de muncă .

Cerinte

• Asistentenţi/te cu o bună capacitate de adaptare la munca în echipă. • Angajamentul pentru îngrijirea și atenția la oameni. • Nu sunt necesare cunoştinţe anterioare de limba germană. • Motivația de a învăța limba germană și să se adapteze la societatea germană cel puțin timp de 2 ani. •Curriculum vitae în format european cu fotografie și în format PDF,(e-mail necesar pentru colaborare)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala