Detalii loc de munca

Descrierea jobului

BUSINESS ACTIV CONSULT RECRUTEAZA ASISTENTI PENTRU SPITALE DIN MAREA BRITANIE Cautam asistenti medicali cu experienta pe urmatoare le sectii : Terapie intensive- Neonatologie- Neonatal Intensive Care  Able to manage a fully ventilated infant from 23 weeks gestation' Tube feeding Terapie Intensiva- Pediatrie- Paediatric Intensive Care  Able to maintain a fully ventilated child from between 1 month to 16 years Bloc Operator- Operating Theatre  candidates with experience in the Scrub Surgical assistant role and/or the Anaesthetic Assistant role.  Operating Theatre candidates must satisfy a very detailed clinical interview and complete our Scrub and/or Anaesthetic competency checklists.  Anaesthetic Nurses MUST have 3 years of full time Anaesthetic Assistant role experience Conditii de recrutare: - Obligatoriu : minimum 3 ani de experienta pe sectie( este necesar sa lucrati si in prezent), - Studii recunoscute: Absolvent de Facultatea 3 ani, Absolvent de colegiu sanitar 3 ani, Absolvent de Scoala postliceala cu un an echivalare . - Acte dovedidoare : Diploma de Asistent Medical Generalist + Certificat de Conformitate sau recomandare de la Ministerul Sanatatii,Certificat de Membru la OAMMR, - Cunostinte medii spre avansat de limba engleza scris si vorbit, - Eligibili de a se inscrie la NMC, (Nursing and Midwifery Council, Colegiul asistentilor din Marea Britanie), - Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca, Oferta: - Perioada contractului:   permanenta – perioada cel putin un an de zile sau perioada nedeterminata, - Salariul cuprins intre 21.000- 30.000 de lire sterline pe an, - Se lucreaza in medie 40 de ore pe saptamana - Asigurari sociale, - Asigurari medicale, - Cazare asigurata de angajator contra cost - Ore suplimentare , - Concediu platit, - Bonusuri- prime de concediu, - Transportul se plateste de fiecare candidat in parte, - Se ofera training intre 4-6 saptamani de catre angajator, - Permis de munca , - Asistenta in inregistrarea la NMC si pregatirea documentelor pentru obtinerea permisului de munca si a accession worker card