Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania de servicii de resurse umane Biantis recruteaza pentru unul din clientii sai o persoana pentru postul de Asistent Receptie in cadrul unui hotel din Bucuresti. Daca descrierea postului coincide cu asteptarile dumneavoastra si va incadrati in profilul candidatului cautat de noi, atunci va asteptam aplicatia pe site-ul infomunca.ro sau pe adresa de e-mail a companiei: jobs@biantis.ro (va rugam sa specificati postul pentru care aplicati). Descrierea postului: - Completarea si evidenta documentelor de orice fel care ies si intra in firma in caietul de intrari-iesiri; - Inregistrarea si distribuirea corespondentei; - Realizarea rezervarilor pentru deplasarile personalului firmei; - Desfasurarea activitatilor de receptie si protocol; - Gestionarea stocului de rechizite si consumabile; - Desfasurarea activitatilor de secretariat pentru managementul firmei; - Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

Cerinte

- Studii liceale finalizate cu diploma de bacalaureat; - Cunostinte de operare pe calculator la nivel avansat si cel putin o limba straina de circulatie internationala; - Cunostintele de operare in sisteme de gestiune hoteliera reprezinta un avantaj, dar nu sunt obligatorii; - Disponibilitate la program de lucru in ture, inclusiv ture de noapte; - Spirit practic, sociabil, entuziast; - Multi-tasking, atentie catre detalii; - Capabilitatea de a reactiona rapid in functie de necesitati; - Usurinta, claritate si coerenta in exprimare si in transmiterea informatiei.