Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Persoana selectata va ingriiji doua persoane (sot-sotie) in varsta de 95 si 90 de ani, la domiciliul acestora din Germania. Sotul necesita ingirjire speciala fiind imobilizat in scaun cu rotile. Se poate hrani singur, dar trebuie ajutat sa se ridice din pat si sa mearga la toaleta. Locuinta are o suprafata de 180 mp si este echipata cu macara de pat si dus adaptat. Programul zilnic de lucru incepe la ora 9.00 si se termina la ora 21.00, cu pauze cumulate de aprox. 4 ore/zi. Activitatea zilnica include: - toaleta de dimineata - pregatirea si servirea micului dejun - menaj usor si cumparaturi - pregatirea si servirea pranzului - plimbare - pregatirea si servirea cinei - toaleta de seara

Cerinte

Cerinte - limba germana (conversational) - nivel mediu - experienta in ingrijirea persoanelor in varsta, bolnave sau cu dizabilitati - permisul auto reprezinta un avantaj - card intenational de sanatate, preferabil. Beneficii Oferite Se ofera un salariu net de 1000 euro + cazare si masa (o camera mobilata cu televizor, internet, balcon si baie proprie) in locuinta familiei. Se poate opta pentru job sharing (2 asistenti care se rotesc la fiecare doua luni, cu revenire in Romania).