Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: - sa identifice nevoile pacientilor, rudelor si echipei si, consultandu-se cu liderul de echipa sa planifice si sa implementeze programe pentru a cunoaste nevoile acestora, imbunatatind astfel practica - sa asigure efectiv si eficient folosirea resurselor departamentului, sa conceapa si evalueze planuri de ingrijire bazate pe evaluarea procesului cu obiectivele realiste - sa foloseasca cunostintele si expertiza clinica, asigurand un standard ridicat de abilitati si rabdare bazate pe o evaluare completa a nevoilor individuale Beneficii, oferta si informatii suplimentare: - Turele sunt de 8-12 ore/zi si se efectueaza dimineata, la amiaza sau seara - Plata incepe de 10,62 lire sterline/ora, iar salariul se acorda o data pe luna - Conditiile de lucru, masurile de protectie si securitate sunt conform Codului Muncii al Marii Britanii - Costul cazarii este de aproximativ 300 de lire/luna, in functie de zona - Achizitionarea biletului pentru transport se va face de catre candidat, agentia din Londra va planifica transportul din aeroport, iar candidatul este de obicei preluat de catre angajatorul local. Dupa minim 5 luni de munca, angajatorul deconteaza 50% din pretul biletului, in limita sumei de 50 de lire sterline. - Perioada de proba este de 3 luni de la data sosirii iar durata concediului anual este de 5-6 saptamani. - Instruirea si costurile recrutarii se retin de la angajat dupa semnarea contractului , in cazul in care nu se respecta perioada de lucru de minim un an - Orice alte conditii sunt stabilite conform drepturilor de munca din Marea Britanie - La cerere, exista posibilitatea transferului salariului in Romania, pe card - Taxa de consultanta este de 300 lei + TVA - Interviul cu angajatorul se desfasoara pe Skype. - Nu se percep nici un fel de alte taxe

Cerinte

- Sa fie inregistrate la Ordinul Asistentilor Medicali si Moaselor din Romania (OAMMR) - Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat - Persoana serioasa, muncitoare, punctuala, si usor adaptabila. - Abilitati de lucru in echipa si comunicare interpersonala. - Procurarea asigurarii medicale din Marea Britanie, cu ajutorul angajatorului din Marea Britanie, pentru a putea obtine Cardul Galben - Inscrierea, imediat dupa angajare, la un curs de calificare si adaptare la regimul medical din Marea Britanie (NVQ) al carui cost total este de 940 lire, plata lui in rate incepand dupa primul salariu