Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Posturi Asistente/ Asistenti medicali generalist in Germania. Ingrijire batrani in cadrul spitalelor,clinicilor, azilelor si familiilor din Germania. - Salarizare : 1300-1800eur/luna, 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana; ore suplimentare 7eur. - Durata: contract minim 1 an, cu concediu 22 zile; se pot face si pe termen nedeterminat. - Cazare si utilitati nu sunt incluse, dar la cerere, va putem oferi consiliere gratuit. - Masa asigurata in functie de locul de munca - Transport asigurat de angajator si se va opri din primul salariu. Responsabilitati: Continutul si caracteristicile activitatilor de asistent medical generalist sunt: a) determinarea nevoilor de ingrijiri generale de sanatate si furnizarea ingrijirilor generale de sanatate, de natura preventiva, curativa si de recuperare; b) administrarea tratamentului, conform prescriptiilor medicului, monitorizarea starii pacientului; c) asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca; d)asigurarea unei atmosfere placute, linistitoare pentru pacienti. Cerinte Conditii de eligibilitate: Vor fi acceptati si vor primi toate detaliile doar candidatii care indeplinesc conditiile minime de eligibilitate: - Varsta minima : 20 ani - Diploma de Atestare Profesionala - Limba germana nivel mediu - Experienta minima 6-12 luni. Trimiteti CV-ul in limba germana sau engleza , pe adresa de mail

Cerinte

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala