Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Lyon,Grenoble

Descrierea jobului - Franta

Posturi ASISTENTE MEDICALE in cadrul clinicilor private si Azilelor de Batrani din Franta si Belgia. Timp de lucru: 8-10 ore/schimburi.Ore suplimentare Platite. - Salarizare : intre 13.60 si 18.70 Euro ora/net. - Aproximativ 48 ore saptamanal. -(2611-3590 euro/lunar) - Durata: contract minim 1 an. - Cazare oferita. - Masa asigurata. Responsabilitati: Efectuarea explorarilor functionale, realizarea investigatiilor paraclinice uzuale, programarea pacientilor pentru investigatii de specialitate, administrarea tratamentelor, interventii in situatii de urgenta, monitorizarea starii pacientului,de evidenta medicamentelor, de evidenta a pacientilor si de observatie clinica medicala, prevenirea crearii focarelor de infectie, sterilizarea instrumentelor si a materialelor, administrarea medicamentelor si a materialelor consumabile, asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca, precum si asigurarea conditiilor necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarilor.

Cerinte

- Diploma de asistenta medicala. - Limba engleza/franceza la nivel conversational - Fara cazier judiciar. - Certificat de Conformitate de la Ministerul Sanatatii sau pot obtine acest certificat. Beneficii Oferite: Ore suplimentare platite Concediu anual de 28 de zile Asigurari sociale si medicale platite Mediu de lucru placut/modern Contractele pot fi mai lungi de 1 an. Miercuri 21.12.2011 Ultima zi pentru inscriere

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Arata anuntul si prietenilor tai