Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

LIMBA GERMANA OBLIGATORIU NIVEL B1-B2 NU APLICATI DACA NU CUNOASTETI LIMBA GERMANA AVANSAT!!!!!!!!!! SE LUCREZA DOAR CU CONTRACT LEGAL DE MUNCA!!! Colaboram doar cu clinici private si de stat, implicit case de batrani si clinici de recuperare din Germania, si se lucreaza doar cu contract de munca. Locurile de munca vacante in acest moment sunt in landurile Hessen si Niedersachsen, respectiv in case de batrani (Seniorenresidenz) cat si in Thüringen intr-o clinica de recuperare. Specificam ca in landurile Niedersachsen si Thüringen este necesar nivelul B2 al lb. germane. Se cauta asistente medicale indiferent de specializare. Angajatorul suporta costurile biletului de avion in Germania; cazarea este pe o perioada de max. 3 luni oferita in incinta casei de batrani . Salarizarea pentru asistente medicale si ingrijitori batrani(cu atestat) este pe perioada de inceput, pana la obtinerea certificatului de libera practica (Zulassung) aprox. 1690 euro (brut) iar dupa recunoasterea diplomei salarul este intre 2300 si 2500 Euro. Contractele de munca se incheie direct cu angajatorul, pe perioada nedeterminata si o perioada de proba de 6 luni.

Cerinte

Nu se impune limita de varsta. Clinic sanatos. Fara cazier. Diploma calificare asistent medical. Certificat conformitate elib. de Min. Sanatatii. Cunostinte de limba germana (min. B1 ). Experienta profesionala . CUNOSTINTE DE LIMBA GERMANA MEDIU-AVANSAT OBLIGATORIU!!!!!!!!! NU DEPUNETI C.V DACA NU INDEPLINITI CONDITIILE!!!!!!!!!!!!!!!! CV-urile selectate vor fi programate pentru interviu direct cu angajatorul, care se va sustine in limba germana.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala