Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Salarizarea minima este de: 1200 Euro net /Luna - Asistenti medicali cu Recunoastere Diploma 1400 Euro net /Luna - Asistenti Medicali cu IPASVI Numar de ore pe saptamana : minim 40 ore /saptamana + garzi Se fac ore suplimentare in functie de necesitatile angajatorului. Cazare : Cazarea este asigurata gratuit , nu se platesc utilitatile, gaze, apa, caldura, curent. Se va face in camere in apartament , single in general, uneori se pot caza 2 persoane in camera. Apartamentul are minim 2 camere. Masa: Este asigurata de majoritatea angajatorilor, pot fi si angajatori ce nu ofera masa sau pot fi angajatori ce ofera masa doar pe tura de zi. Se lucreaza in schimburi. Se lucreaza in Clinici private /Spitale ca Asistent Medical. Locatii de munca: Clinici private sau Spitale in zona de Sud sau Centru a Italiei. Perioda: Contract de munca pe o perioada de minim 6-12 luni. Contractele de munca pot incepe imediat. Ideal ar fi ca persoanele care urmeaza sa lucreze ca si Asistent Medical sa fie capabile sa stea o perioada de 1 an pe aceasta pozitie. Transport: Candidatul isi va asigura singur transportul din Romania pana in Italia. IPASVI Registration: Pentru ca o persoana din Romania sa poata lucra in ITALIA ca si Asistent Medical aceasta trebuie sa urmeze obligatoriu procedura de RECUNOASTERE si ulterior obtinere IPASVI .Asistenta pentru obtinerea IPASVI este asigurata de catre agentia partenera din Italia . Toate detaliile legate de inregistrare si obtinere a Recunoasterii si Ipasvi vor fi furnizate dupa interviu. Contract de munca: Contractul de munca este incheiat in Romania , iar angajatorul este persoana juridica romana. Contractul de munca va fi trecut in cartea de munca din Romania . Costurile de mediere: Pentru Asistentii medicali detinatori ai IPASVI - nu se percepe tarif de mediere. Procedura de obtinere a contractului de munca este gratuita. Pentru Asistentii medicali ce nu detin nici Recunoastere , nici IPASVI - tariful de mediere este de 600 lei + TVA. Tariful de mediere include si obtinerea Recunoasterii si obtinerea contractului de munca.

Cerinte

ACTE NECESARE ULTERIOR: Informativ pana la plecarea efectiva va trebui sa aduceti urmatoarele acte: - 2 fotografii tip pasaport 3.5 cm x 5 cm - Certificat de Conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii. - Certificat nastere copie legalizata + Traducere in italiana legalizata - Certificat casatorie copie legalizata + Traducere in italiana legalizata - CI si/sau Pasaport - 2 referinte recente (in italiana) , de obicei de la ultimele 2 locuri de munca sau de la alte persoane pentru care ati lucrat sau cu care ati interactionat. - Cazier judiciar + Traducere in italiana legalizata Se va asigura asistenta pentru obtinerea documentelor : Recunoastere si IPASVI. Veti fi indrumat pas cu pas pana la inceperea lucrului efectiv.