Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Septerra Recruitment recruteaza pentru firma partenera din Marea Britanie aistente medicale pentru camine de batrani. Beneficii: -câştigarea unei diplome recunoscute internaţional -obtinerea Yellow Cardului -salariul este de minim 1000 lire pe lună (cel puţin 6.08 lire sterline pe oră - in functie de experienta) -perioada de angajare şi şcolarizare este de un an -după un an de la obtinerea Yellow Cardului în Marea Britanie puteţi aplica pentru Blue Card şi veţi avea acces neîngrădit pe piaţa muncii în condiţii egale cu un cetăţean britanic -dupa absolvirea cursului de specializare pentru asistenti medicali in Marea Britanie candidatele pot opta sa fie plasate GRATUIT in cadrul unui spital din UK sau pot ramane la Care Home -perfecţionarea limbii engleze Alte informaţii Costurile programului sunt: - 260 lire sterline pentru obtinerea Yellow Card-ului –achitati catre compania din Marea Britanie -300 RON intocmire dosar-catre agentia din Romania -900 RON la primirea ofertei ferme de munca-catre agentia din Romania -7 rate lunare a cate 200 de lire in Marea Britanie dupa inceperea muncii-catre compania din Marea Britanie

Cerinte

- experienţa în domeniu minim un an - absolvent cursuri de specialitate in domeniul medical - cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu - persoană prezentabilă, sănătoasă, fără cazier, fire calmă şi echilibrată -certificat de conformitate